In stock
Product Code
299679
Legacy Item #:
00770C1
10ml Clear Type 1 Injection Vial
10ml Injection Vial Clear Type 1 Glass 20mm Crimp Neck
| Legacy Item # | 00770C1 |
|---|---|
| Subtype | Vial |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 10 ml |
| Overflow Volume | 15 ml |
| Neck Type | Crimp |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Height | 53.5 mm |
| Diameter | 25.4 mm |
| Material | Glass |
10ml Clear type 1 injection vial with a 20mm Crimp Neck. Sizes range from 3ml to 200ml.
Quantity Request

