In stock
Product Code
300289
Legacy Item #:
038030015EJCL
15ml Cleopatre Thick Walled PETG Jar 38mm Neck
| Legacy Item # | 038030015EJCL |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 15 ml |
| Overflow Volume | 17.6 ml |
| Neck Type | GCMI 400 |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Height | 31 mm |
| Diameter | 42 mm |
| Material | Plastic - PETG |
15ml Round jar. This is an elegant jar ideal for personal care product ranges. Available in a range of sizes from 7ml to 60ml.
Quantity Request








