In stock
Product Code
299708
Legacy Item #:
01500C1
100ml Clear Type 1 Injection Vial
100ml Injection Vial Clear Type 1 Glass 20mm Crimp Neck
| Legacy Item # | 01500C1 |
|---|---|
| Subtype | Vial |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 100 ml |
| Overflow Volume | 119 ml |
| Neck Type | Crimp |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Height | 94.5 mm |
| Diameter | 51.6 mm |
| Material | Glass |
100ml Clear type 1 injection vial with a 20mm Crimp Neck. Sizes range from 3ml to 200ml.
Quantity Request

