In stock
Product Code
300752
Legacy Item #:
52490A3
10ml Amber Glass Type 3 DIN Bottle with 18mm Neck
| Legacy Item # | 52490A3 |
|---|---|
| Subtype | Bottle |
| Colour | Amber |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 10 ml |
| Overflow Volume | 14 ml |
| Neck Type | DIN |
| Neck Diameter | 18 mm |
| Height | 58 mm |
| Diameter | 25.4 mm |
| Material | Glass |
Available in clear, amber, cobalt blue and green. With an 18mm screw neck finish.
Quantity Request











