In stock
Product Code
299713
Legacy Item #:
016000010BDBL
10ml Cobalt Blue Glass Roller Ball Bottle with 16mm Screw Neck
| Legacy Item # | 016000010BDBL |
|---|---|
| Subtype | Bottle |
| Colour | Cobalt Blue |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 10 ml |
| Overflow Volume | 11.2 ml |
| Neck Type | Screw Neck |
| Neck Diameter | 16 mm |
| Height | 71.5 mm |
| Diameter | 20.1 mm |
| Material | Glass |
This item is also aviailable in Amber - 299712. Custom colours are available on request.
Quantity Request

