In stock
Product Code
300579
Legacy Item #:
08403CADPL
84mm/400 Aluminium Cap with EPE Liner
| Legacy Item # | 08403CADPL |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Aluminium |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 150 ml |
| Overflow Volume | 180 ml |
| Neck Type | Screw Neck |
| Neck Diameter | 84 mm |
| Height | 37 mm |
| Diameter | 84 mm |
| Material | Aluminium |
Used for a wide range of industries including personal care, pharmaceutical and food. Suitable for PET, glass & other bottles and jars. Different liner options are available.
Quantity Request
