In stock
Product Code
307169
167ml Clear Glass Straight Jar with security
| Subtype | Jar |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 167 ml |
| Neck Type | Twist Off |
| Neck Diameter | 71 mm |
| Height | 74 mm |
| Material | Glass |
This high straight jar is ideal for preserves and jams. Easy to label due to its shape.
Quantity Request