In stock
Product Code
300057
Legacy Item #:
025160180BICL
180ml Entice Oval Bottle PET 25mm Neck
| Legacy Item # | 025160180BICL |
|---|---|
| Subtype | Bottle |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Oval |
| Volume | 180 ml |
| Overflow Volume | 191 ml |
| Neck Type | Snap On |
| Neck Diameter | 25 mm |
| Height | 117.4 mm |
| Diameter | 56.60 mm |
| Diameter 2 | 37.60 mm |
| Material | Plastic - PET |
PCR options are available ranging between 30-100% subject to minimum order quantities.
Quantity Request