In stock
Product Code
300581
Legacy Item #:
089030200EDCL1
200ml Glass Penelope Jar 89mm Neck
| Legacy Item # | 089030200EDCL1 |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 200 ml |
| Overflow Volume | 215 ml |
| Neck Type | GCMI 400 |
| Neck Diameter | 89 mm |
| Height | 58 mm |
| Diameter | 93 mm |
| Material | Glass |
A quality 200ml heavyweight glass jar ideal for the personal care product range. Sizes from 30ml to 200ml.
Quantity Request





