In stock
Product Code
299942
Legacy Item #:
024040250BAPL
250ml Aluminium Bottle 24mm Neck
| Legacy Item # | 024040250BAPL |
|---|---|
| Subtype | Bottle |
| Colour | Silver |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 250 ml |
| Overflow Volume | 277 ml |
| Neck Type | GCMI 410A |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Height | 174 mm |
| Diameter | 50 mm |
| Material | Aluminium |
A wide range of aluminium bottles with a standard 24mm 410 neck finish across the range. Brushed aluminium colour available along with other colours on request. High quality thermal printing available for up to ten colours
Quantity Request










