In stock
Product Code
300413
Legacy Item #:
045030250EDAM
250ml Glass Packer with 45mm Screw Neck
| Legacy Item # | 045030250EDAM |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Amber |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 250 ml |
| Overflow Volume | 274 ml |
| Neck Type | GCMI 400 |
| Neck Diameter | 45 mm |
| Height | 119 mm |
| Diameter | 65 mm |
| Material | Glass |
This item is also available in White - 307608. Custom colours are available on request. The versatile Packer range is ideal for packaging a wide range of products including supplements, capsules, powders, creams, gels, pastes, ointments, bath salts and crystals.
Quantity Request


