In stock
Product Code
300528
Legacy Item #:
070030250EICL001
250ml PET Square Jar 70mm Screw Neck
250ml Clear PET Square Jar with 70mm/400 Screw Neck
| Legacy Item # | 070030250EICL001 |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Square |
| Volume | 250 ml |
| Overflow Volume | 270 ml |
| Neck Type | GCMI 400 |
| Neck Diameter | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Diameter | 72 mm |
| Material | Plastic - PET |
A range of square shaped jars. PCR options are available ranging between 30-100% subject to minimum order quantities. Custom colours are available on request.
Quantity Request



