In stock
Product Code
300204
Legacy Item #:
02810CEOWT
28mm White Screw Cap with Teflon Faced EPE Liner
| Legacy Item # | 02810CEOWT |
|---|---|
| Subtype | Cap |
| Colour | White |
| Shape | Cross Section Circular |
| Neck Type | Screw Neck |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Height | 19.8 mm |
| Diameter | 31.8 mm |
| Material | Plastic - PP |
Ribbed cap for added user grip.Other liners are available and custom colours available on request.
Quantity Request