In stock
Product Code
300567
Legacy Item #:
082210500EICL001
500ml PET Octagonal Jar 82mm Neck
500ml Retro Octagonal PET Jar with 82mm RTS Twist Off Neck
| Legacy Item # | 082210500EICL001 |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Octagonal |
| Volume | 500 ml |
| Overflow Volume | 549 ml |
| Neck Type | Twist Off |
| Neck Diameter | 82 mm |
| Height | 100 mm |
| Diameter | 85 mm |
| Material | Plastic - PET |
PCR options are available ranging between 30-100% subject to minimum order quantities.
Quantity Request