In stock
Product Code
300468
Legacy Item #:
058030050EDCL
50ml Penelope Glass Jar 58mm Neck
| Legacy Item # | 058030050EDCL |
|---|---|
| Subtype | Jar |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Circular |
| Volume | 50 ml |
| Overflow Volume | 62 ml |
| Neck Type | GCMI 400 |
| Neck Diameter | 58 mm |
| Height | 51 mm |
| Diameter | 59 mm |
| Material | Glass |
A quality 50ml heavyweight glass jar ideal for the personal care product range. Sizes from 30ml to 200ml.
Quantity Request


