In stock
Product Code
300339
Legacy Item #:
038100060BICL012
60ml Alpha Beverage PET Bottle 3 Start 38mm Tamper Evident Neck
| Legacy Item # | 038100060BICL012 |
|---|---|
| Subtype | Bottle |
| Colour | Clear |
| Shape | Cross Section Square |
| Volume | 60 ml |
| Overflow Volume | 72 ml |
| Neck Type | Tamper Evident |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Height | 66 mm |
| Diameter | 44 mm |
| Material | Plastic - PET |
PCR options are available ranging between 30-100% subject to minimum order quantities.
Quantity Request
